Dzisiaj jest piątek, 18.04.2014

Rejestracja | Logowanie

E-mail

HasłoNie pamiętam hasła

Zaloguj się poprzez konto
na FacebookuJeśli posiadasz konto na Facebooku możesz logować się u nas klikając w powyższy przycisk

Programy

POZNAJ SWOJE MIASTO - Morgenstern

POZNAJ SWOJE MIASTO - Morgenstern wtorek, 18.03.2014 08:55 Mówimy Morgenstern i przed oczami mamy narciarską skocznię a na niej Thomasa Morgensterna. Ale większości Niemców na dźwięk tego nazwiska przychodzi na myśl nie Thomas a poeta i tłumacz Christian Morgenstern. Co ciekawe, związał on ważną część życia z naszym miastem.

POCHWAL SIĘ - Satysfakcja rękoma tworzona

POCHWAL SIĘ - Satysfakcja rękoma tworzona środa, 26.03.2014 14:46 Pani Monika Janusz już od najmłodszych lat z zaciekawieniem obserwowała mamę, która z niczego potrafiła zrobić coś.... Dziś sama przejawia zdolności manualne i rękoma tworzy przeróżne rzeczy. Historia lubi się powtarzać... Najmłodszy syn p. Moniki naśladuje ją tworząc własne rękodzieła.

POZNAJ SWOJE MIASTO - Pałacyk myśliwski

POZNAJ SWOJE MIASTO - Pałacyk myśliwski środa, 26.03.2014 09:44 Renesansowe sgraffito na ratuszu przypomina dziś, jak wielką pasją panujących Żarami było myślistwo. Zasłużony dla miasta Erdmann II Promintz nie tylko jako pierwszy kazał zbudować pałacyk myśliwski w Zielonym Lesie, to także w nim zdecydował dokonać żywota.Niestety pałacyku już nie ma...

Rozmowa - Z Tarocistką Agis

Rozmowa - Z Tarocistką Agis wtorek, 25.03.2014 13:52 Jedni w nie wierzą, inni zaś się ich boją. Wróżki! Czy naprawdę wiedzą co będzie działo się w przyszłości? Czy możemy zmienić to, co zapisał nam los? Na te pytania odpowiada nam Tarocistka Agis.

na bieżąco