Rockowe szaleństwo w Arenie

  • 12.10.2018, 14:34 (aktualizacja 12.10.2018 14:50)
  • Anna Rabe
Rockowe szaleństwo w Arenie
Już 13 października w hali PGE Turów Arena zagra legenda rocka – zespół Lady Pank.

Rockowe szaleństwo w Arenie

Już 13 października w hali PGE Turów Arena zagra legenda rocka – zespół Lady Pank. Muzycy w Zgorzelcu zagrają największe i najbardziej znany hity takie jak „Kryzysowa narzeczona”, „Tańcz głupia tańcz” czy „Mniej niż zero”. Lady Pank właśnie wyrusza w trasę promującą ponownie wydany album LP1. Obok weteranów rocka na scenie zobaczymy zespół Trzynasta w samo południe. Bilety na to wydarzenie do niedzieli kosztują 50 zł, od 8 października będą kosztowały już 60 zł.

Warto przypomnieć, że pierwsza płyta Lady Pank jest dla wielu fanów polskiej muzyki niczym Biblia. Przez wielu jest określana mianem „The Best Of“, bo to właśnie z niej pochodzą największe przeboje zespołu: „Kryzysowa narzeczona“, „Mniej niż zero“, „Zamki na piasku“, „Vademecum skauta“, „Fabryka małp“... Na początku lat 80. XX wieku radiowa „Trójka“, jako jedyna wówczas stacja prezentująca polską muzykę rockową, wylansowała z tej płyty aż 10 hitów, czyli dokładnie tyle, ile znajduje się na płycie (singlem stał się nawet instrumentalny numer „Zakłócenie porządku“). To precedens, który nie powtórzył się w przypadku żadnej innej polskiej płyty.

Dziś, po 35 latach od premiery tego historycznego albumu, powstał „LP1“, jego remake z gościnnym udziałem plejady artystów. Lista gwiazd, które przyjęły zaproszenie zespołu, jest imponująca. Są to: Katarzyna Nosowska, Kasia Kowalska, Lech Janerka, Grzegorz Markowski, Artur Rojek, Maciej Maleńczuk, Tomasz Organek, Krzysztof Zalewski, Piotr Rogucki, Marcin Wyrostek.
Zarówno płyta, jak i trasa LP1, zapowiadają się na jedno z najważniejszych wydarzeń 2018 roku w polskiej muzyce. Bilety do nabycie na stronie www.abilet.pl oraz w kasie basenu w Centrum Sportowo Rekreacyjnym w Zgorzelcu, ul. Maratońska 2
Wejście na teren imprezy: od 18:00
Support: 19:00
Występ Lady Pank: 20:30

Anna Rabe
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe