KAMPANIA WYCHOWYWAĆ MĄDRZE I ŚWIADOMIE II EDYCJA.

  • 30.08.2019, 12:25 (aktualizacja 21.10.2019, 10:41)
  • Artur Rutka
zar_v2_convert-video-onlinecom.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W ostatnim okresie doniesienia medialne wskazują na liczne i bardzo brutalne akty przemocy wobec dzieci. Generalnie, liczba pokrzywdzonych przestępstwem dzieci z roku na rok spada, jednak nadal jest ona bardzo wysoka.Stąd pomysł na konferencję organizowaną przez Lubuski Ruchu na Rzecz Kobiet i Rodziny „Żar” Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Na ogół kampanie społeczne skupiają się na uwrażliwieniu społeczeństwa na sygnały przemocy wobec dzieci. Nasze działania, oprócz tego, skierowane są na źródła problemu – postawy, zachowania rodziców, opiekunów, jak również do otoczenia dzieci – rówieśników, nauczycieli, pracowników żłobków, policjantów, itp.

O tym, jak potrzebne są tego typu działania i dostarczanie wiedzy na temat skutków przestępstw wobec dzieci, świadczyć może ogromne zainteresowanie, jakim cieszyła się ubiegłoroczna Kampania "Wychowywać mądrze i świadomie", finansowana ze środków Funduszu Sprawiedliwości, a także informacje zwrotne, które otrzymaliśmy od uczestników naszych działań w postaci ankiet, próśb o realizację w następnym roku. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się Konferencja "Barwy dzieciństwa", która była zaplanowana na 50 osób, a uczestniczyło niej prawie 150. Dlatego też postanowiliśmy zrealizować drugą edycję Kampanii "Wychowywać mądrze i świadomie", zmodyfikowaną o te elementy, których w ubiegłym roku zabrakło.

Artur Rutka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe