3 powody dla których warto nosić plecaki

  • 11.10.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
3 powody dla których warto nosić plecaki
Stawiając na plecaki, stawiamy na wolność, wygodę, zdrowie, ale także na styl i elegancję. Dlaczego warto kupić plecak i jaki wybrać?

Po pierwsze…
Plecaki są zdrowsze dla naszych pleców. Torby nosimy zwykle na jednym ramieniu, tym samym obciążamy je niewspółmiernie do drugiego. Długotrwałe i częste noszenie toreb, zwłaszcza ciężkich, może powodować skrzywienie kręgosłupa i różne inne, poważne wady postawy.  Skutki mogą być bardzo bolesne, wymagające leczenia i rehabilitacji. Zakładając plecak, oba ramiona obciążamy współmiernie, co sprawia także, że plecak mniej nam ciąży niż torba. Plecaki, zawłaszcza, dla osób żyjących aktywnie są wygodniejsze, nie zajmują rąk.

 

Po drugie...

Plecaki są pojemne i pakowne. Dlatego są dobrym rozwiązaniem, dla tych, którzy po prostu muszą mieć ze sobą dużo rzeczy. Książki, zeszyty, laptop, kosmetyczka, drugie śniadanie i zakupy to nie problem! W plecaku zmieści się więcej, niż w torbie, ale przez to, że ciężar rozkłada się na oba ramiona, jest mniej odczuwalny.

 

Po trzecie...
Plecaki są modne!  Kiedyś plecak przede wszystkim kojarzył się z wyprawą w góry, biwakiem albo szkołą. Dziś plecaki są powszechne i uniwersalne. Możemy wybierać spośród wielu dobrych marek i modeli. Pasują do niemal każdego outfitu. Plecak można zarówno zabrać na wycieczkę, na uczelnię, do pracy, na kolację ze znajomymi lub na dyskotekę. Duża różnorodność sprawia, że mamy ogromy wybór i każdy znajdzie plecak idealny dla siebie, taki, który pasuje do jego stylu i odpowiada jego potrzebom.

 

Jaki plecak wybrać?

Wybierając plecak należy zwróć uwagę na:

  • wielkość - zastanów się ile rzeczy będziesz w nim nosić,

  • kolor - powinien pasować do Twojej garderoby,

  • design - powinien wyrażać Twój styl,

  • materiał - powinien być wytrzymały,

  • wagę - sam plecak nie powinien ważyć zbyt dużo,

  • zapięcie - takie, które nie odpina się samo,

  • przegrody i kieszenie - powinny być funkcjonalne i odpowiadać Twoim potrzebom.

Pamiętaj! Jeśli plecak nie ma elementów odblaskowych, w trosce o swoje bezpieczeństwo, warto przywiesić odblaskowe zawieszki lub przykleić naklejki.


Poszukujesz plecaka? Najlepiej zainwestować w sprawdzony produkt, który będzie służył Ci latami. Plecaki Vans stały się już klasyką. Cechuje je wysoka jakość, różnorodność, są niezwykle wygodne, lekkie i praktyczne. To znana, amerykańska marka, która dyktuje trendy, w jej ofercie każdy, niezależnie od wieku i gustu, znajdzie coś dla siebie. W asortymencie znajdziemy modele młodzieżowe, dziewczęce, męskie, uniwersalne, minimalistyczne, gładkie oraz wzorzyste.

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: