Jak podjąć decyzję dotyczącą zakupu fotelika samochodowego?

  • 16.05.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jak podjąć decyzję dotyczącą zakupu fotelika samochodowego?
Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego wśród tak wielu dostępnych fotelików nie jest łatwą sprawą. Producenci wciąż rywalizują między sobą i realizują nowe rozwiązania, które starają się zastosować w fotelikach samochodowych, a które są bardzo atrakcyjne dla otwartych rodziców.

Dostępne są foteliki używane z rynku wtórnego, jednak interesując się fotelikiem używanym, trzeba zachować ostrożność, ponieważ nie może to być fotelik powypadkowy z ukrytymi wadami oraz innymi uszkodzeniami.

Fotelik Axkid Kidzone jest nowoczesnym fotelikiem, który jest niezwykle bezpiecznym oraz wygodnym fotelikiem. Wyposażony jest w innowacyjne systemy stabilizacji, dzięki którym dziecko może bezpiecznie podróżować. Zastosowana noga podpierająca, zapewnia stabilizację w przypadku, gdy dziecko podróżuje tyłem do kierunku jazdy. Noga ta jest regulowana dzięki temu można dopasować fotelik do każdego samochodu. Fotelik ten jest jedynym fotelikiem, który umożliwia dziecku podróżowanie tyłem do kierunku jazdy aż do osiągnięcia przez nie 25 kg.

Gdy dziecko podróżuje w ten sposób, jest jeszcze bardziej bezpieczne w porównaniu do pozycji podróżowania przodem do kierunku jazdy. Fotelik ten posiada 3 pozycje nachylenia oparcia, dzięki temu fotelik będzie idealnie przylegał do fotela każdego samochodu, bez względu na to jakie ma wnętrze. Zagłówek fotelika jest regulowany razem z pasami, dzięki czemu dziecku jest wygodnie oraz ułożone w bezpiecznej pozycji wewnątrz głębokiego fotelika.

Zaletą fotelika jest pas tether, który montuje się w podłodze fotelika, zaczepiając go w szynie przedniego fotela lub za pomocą dolnej pętli, która jest na wyposażeniu niektórych samochodów. Odpowiednie naciągnięcie tego pasa umożliwia odpowiednią stabilizacją fotelika montowanego tyłem do kierunku jazdy. Dzięki wysuniętym ścianom bocznym, dziecko zawsze znajduje się w bezpiecznej pozycji w przypadku uderzenia bocznego. Fotelik Kidzone jest atrakcyjnym fotelikiem, dla starszych dzieci, które mogą w nim podróżować kilka lat. Tapicerkę fotelika Kidzone można zdejmować i prać w pralce.

Grupa Tipmedia
Podziel się: